مخازن تحت فشار کامپوزیتی از جدیدترین انواع مخازن تحت فشار هستند که نسبت به مدل های قدیمی تر  کارایی بهتری پیدا کرده اند. کامپوزیت ها دارای استحکام ویژه بالایی نسبت  به فلزات میباشند. مخازن تحت فشار کامپوزیتی میتوانند جهت نگهداری سیالات مختلف حتی در فشار های نسبتا بالا نیز استفاده گردند. مخازن تحت فشار کامپوزیتی کاربرد گسترده ای را در حوزه صنایع تصفیه آب به خود اختصاص داده اند. این  مخزن با توجه به نوع رزین، ابعاد، نوع الیاف و لاینر داخلی که در تماس با  سیال میباشند میتوانند فشارهای نسبتا بالایی را تحمل کنند. مخزن کامپوزیت یا مخزن FRP تحت فشار در تا قطرهای حدودی 2 متر قابلیت ساخت را دارند.  لاینر داخلی این مخازن به صورت عمده با ستفاده از پلی اتیلن های زیگرناتا  یا پلی اتیلن های گرید روتومولدینگ تولید میگردند.

. مخازن تحت فشار کامپوزیت تحت فشار در صنایع خودروسازی، هوایی، تصفیه فاضلاب کاربردهایی گوناگون  دارند. از آنجایی که این مخازن دارای مقاومت خوردگی بسیار بالا، وزن اندک و  استحکام ویژه بالایی می باشند. کاربرد این مخازن روز به روز گسترده تر  میشود.

طراحی و تولید مخازن کامپوزیتی یکی از پیچیده ترین مسائل در حوزه صنعت کامپوزیت میباشد. این امر در زمانیکه که بحث طراحی و تولید مخازن کامپوزیتی تحت فشار میباشد ، امری بسیار دشوارتر میباشد.

محصول مرتبط: مخزن آب